تعمیر آبگرمکن ایران شرق

یکی از بهترین و معتبرترین برندهای سازنده وسایل گرمایشی کمپانی ایران شرق می باشد که توانسته محصولات مختلفی مثل آبگرمکن، بخاری و … را در تولیدات خود قرار دهد. برند ایران شرق محصولات بسیار با کیفیتی تولید کرده است اما مانند دیگر وسایل گرمایشی گاهی اوقات ممکن است این محصولات نیز دچار مشکل و خرابی شوند. خرابی ها و ایراداتی که در آبگرمکن ایران شرق ممکن است به وجود آید گاهی اوقات به آسانی قابل تشخیص هستند و برطرف می‌شوند اما گاهی نیز برای بررسی آنها نیاز به حضور سرویسکار می باشد و باید بعضی از قطعات آن تعویض شود.

ایرادات و مشکلات رایج در آبگرمکن ایران شرق

آبگرمکن ایران شرق از اجزا و قطعات بسیار با کیفیتی ساخته شده است اما با این وجود گاهی ممکن است مشکلاتی نیز برای آن به وجود آید. متداول ترین مشکلاتی که برای آبگرمکن ایران شرق به وجود می آید در ادامه بیان شده است. شما کاربران عزیز بهتر است چنانچه دانشی در زمینه تعمیر آبگرمکن ایران شرق ندارید از دستکاری کردن آن خودداری کرده و اقدام به درخواست سرویسکار نمایید. کارشناسان دیجی سرویس اردبیل می‌توانند در این مورد شما را راهنمایی کنند.

 

علت گرم شدن آب در آبگرمکن ایران شرق چیست؟

یکی از ایرادات متداول در آبگرمکن ایران شرق داغ نشدن آب می باشد. چنانچه آب در آبگرمکن به خوبی گرم نشود همه فعالیت هایی که به آبگرمکن مرتبط می باشد از جمله حمام رفتن، لباس شستن، کاربرد در آشپزخانه و … می تواند با مشکل مواجه شود.مهمترین دلیل گرم نشدن آب در آبگرمکن ایران شرق ایراد در ترموستات ها می باشد. چنانچه با مشکلی در این رابطه مواجه شدید جهت تعمیر و یا تعویض ترموستات می توانید اقدام نمایید.

علت نشتی آب در آبگرمکن ایران شرق چیست؟

نشتی آب و چکه کردن آن می تواند یکی از مشکلات متداول در آبگرمکن ایران شرق باشد. چنانچه یکی از اجزا و یا قسمت های آبگرمکن در اثر پوسیدگی و یا ضربه دچار سوراخ و آسیب شود آبگرمکن نشت آب خواهد داشت. جهت برطرف کردن آن لازم است که آبگرمکن را به طور کامل باز کنید و همه بخش های آن را مورد بررسی قرار دهید تا محل دقیق نشتی پیدا شود. پس از آن می توانید برای تعمیر اقدام کنید.

خراب شدن سنسور حرارتی در آبگرمکن ایران شرق

یکی دیگر از مشکلات رایج در آبگرمکن ایران شرق خراب شدن سنسور حرارتی آن می باشد. آبگرمکن ایران شرق دارای سنسور حرارتی است که می تواند دمای آب را اندازه گیری کند. چنانچه سنسور حرارتی دچار مشکلی شود بنابراین اندازه گیری دما هم به صورت دقیق انجام نمی شود و آب در دمای مشخص و ثابتی باقی می ماند. احتمال دارد سنسور حرارتی دچار شکستگی، ترک ریز و یا کثیفی و همچنین انباشته شدن گرد و غبار و ذرات شده باشد. چنانچه نتوانستید مشکل را برطرف کنید باید برای تعویض سنسور حرارتی اقدام نمایید.

علت خاموش شدن آبگرمکن ایران شرق چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که می‌توانیم آن را به آبگرمکن ایران شرق نسبت دهیم خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن در حین کار می باشد. ممکن است گاهی در حین استحمام کردن متوجه شوید که آبگرمکن خاموش شده و آب سرد شده است و این مسئله می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد که مهمترین آن خراب شدن واشر دیافراگم، خرابی ترموکوپل، آسیب دیدن مشعل و یا ارتفاع زیاد شمعک آبگرمکن می باشد. چنانچه با تعمیر آبگرمکن ایران شرق آشنایی ندارید می توانید جهت بررسی و تعمیر دستگاه خود اقدام به درخواست سرویسکار نمایید. تعمیرکاران متخصص دیجی سرویس اردبیل می‌توانند در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

چرا فشار آب خروجی در آبگرمکن ایران شرق کاهش یافته است؟

یکی دیگر از مشکلات مربوط به آبگرمکن ایران شرق کم شدن فشار آب خروجی می باشد. در این شرایط احتمال دارد لوله آب و یا قطعاتی که آب از آنها عبور می کند رسوب گرفته باشد و یا دچار گرفتگی شده باشد.

بنابراین باید رسوب زدایی انجام شده تا فشار آب زیاد شود. رسوب زدایی باید هر چند وقت یک بار انجام شود تا مشکلات آبگرمکن برطرف شود.

چرا دمای آب در آبگرمکن ایران شرق کاهش و افزایش پیدا می‌کند؟

به ندرت پیش می آید که آبگرمکن ایران شرق به این مشکل دچار شود اما گاهی اوقات حین استفاده کردن از آن ممکن است دمای آب در آبگرمکن کاهش و افزایش پیدا کند. ممکن است که لوله کشی ساختمان درست انجام نشده باشد. همچنین اگر شعله آبگرمکن نامناسب باشد می‌تواند باعث کاهش یافتن دمای آب شود. علاوه بر آن فشار پایین آب هم می تواند یکی دیگر از عوامل بروز این مشکل باشد. بنابراین جهت بررسی دقیق بهتر است مواردی که در بالا گفتیم را چک کنید.

علت روشن نشدن آبگرمکن ایران شرق چیست؟

از دیگر علائم خراب شدن آبگرمکن ایران شرق می تواند روشن نشدن آن باشد. آبگرمکن ایران شرق دارای الکترود جرقه زن می باشد و چنانچه دچار رسوب شده باشد آبگرمکن روشن نخواهد شد. الکترودها نزدیک به شمعک آبگرمکن قرار دارند و اگر دچار رسوب و انباشته شدن گرد و غبار شده باشند این قطعه کار نخواهد کرد و به طور کلی عملکرد خود را از دست می دهد بنابراین آبگرمکن روشن نمی شود.

چرا آب خروجی از آبگرمکن ایران شرق تغییر رنگ داده است؟

خراب شدن آبگرمکن و مشکلات مربوط به آن می تواند با علائمی خود را نشان دهد که یکی از این نشانه ها تغییر رنگ آب می باشد. چنانچه آبگرمکن ایران شرق شما هم با این مشکل مواجه شده نیاز به بررسی دقیق دارد. در این شرایط ممکن است که لوله مسی در آبگرمکن با مشکلی مواجه شده که نیاز به تعویض داشته باشد. لازم به ذکر است که این مشکل به ندرت برای آبگرمکن ایران شرق پیش می آید و بیشتر به علت پوسیدگی لوله های آب در ساختمان ایجاد می شود.

علت خراب شدن جرقه زن در آبگرمکن دیواری ایران شرق چیست؟

جرقه زن ممکن است در آبگرمکن ایران شرق بسیار ساده باشد اما در حقیقت باید بگوییم که این قطعه پیچیدگی های خاص خود را دارد و در عین حال مهم نیز می باشد. جرقه زن آبگرمکن می تواند سیستم پیچیده ای را در دستگاه هدایت کند و چنانچه با اختلال مواجه شود آبگرمکن روشن نخواهد شد. به عنوان مثال می توانیم بگوییم اگر جرقه زن در آبگرمکن ایران شرق از نوک الکترود فاصله مناسبی نداشته باشد عملکرد درستی نیز نخواهد داشت. فاصله استاندارد بین نوک الکترود تا مشعل باید حدوداً ۹ میلیمتر باشد و چنانچه این فاصله کمتر یا بیشتر شود ایجاد مشکل خواهد کرد. بنابراین باید دقت کنید که جرقه زن در جای دقیق و درست خود قرار بگیرد و با قطعات اطرافش به درستی بتواند عملکرد جرقه زدن را اجرا نماید.

ایجاد رسوب در جرقه زن آبگرمکن چه مشکلاتی می تواند به وجود آورد؟

هر قطعه ای که آب داخل آن در جریان باشد پس از مدتی به علت سنگینی و وجود املاح در آب دچار رسوب خواهد شد و این میزان رسوب به مقدار استفاده و همچنین نوع آب منطقه بستگی دارد. یکی از مشکلات آبگرمکن ایران شرق گرفتگی ناحیه جرقه زن می باشد. همانطور که گفتیم جرقه زن یکی از قطعات بسیار مهم در آبگرمکن محسوب می شود و چنانچه دچار گرفتگی باشد در ایجاد مشکل و اختلال در آبگرمکن نیز دخیل است. چنانچه الکترود کثیف شده باشد و یا رسوب گرفته باشد جهت تولید شعله جرقه ایجاد نمی شود. در این شرایط باید نوک الکترود از هرگونه رسوب و آلودگی تمیز شود تا قطعه بتواند درست کار کند. همه قطعات الکترو مکانیکی مانند پیزوالکتریک، وایر و فندک که به جرقه زن وابسته هستند چنانچه دچار خرابی شوند آبگرمکن روشن نمی شود. جهت رفع این مشکل لازم است که جرقه زن تعمیر شود و یا اگر لازم بود این قطعه تعویض گردد.

چرا پس از بستن آب، آبگرمکن ایران شرق خاموش نمی شود؟

ممکن است گاهی به هنگام کار کردن با آبگرمکن ایران شرق متوجه شوید وقتی که آب را می بندید آبگرمکن خاموش نمی شود. عواملی که می‌تواند باعث این مشکل شود در ادامه بیان شده است.

  • علت اول می تواند مربوط به خراب شدن سوپاپ خروجی آب باشد که در این صورت باید سوپاپ تعویض گردد.
  • گرفتگی در شیر احتراق و لوله های دستگاه می تواند عامل دیگری برای این مشکل باشد که تمیز کاری کردن لوله ها و جرم گیری آنها می تواند مشکل را رفع کند.

  • خراب شدن اورینگ میله سوپاپ نیز یکی دیگر از عوامل بروز این مشکل است که در این صورت با تعویض آن مشکل حل خواهد شد.
  • ایجاد خرابی در سوپاپ اصلی گاز نیز باعث روشن ماندن آبگرمکن پس از بستن شیر آب می شود و تعویض آن مشکل را برطرف خواهد کرد.
  • اگر خاصیت کشسانی و فنری در سوپاپ اصلی از بین برود باید فنر تعویض شود زیرا می تواند باعث بروز مشکل ذکر شده شود.
  • اگر فشار گاز غیر متعادل و نامناسب باشد آبگرمکن پس از بستن آب همچنان روشن خواهد ماند.

سخن پایانی

در این مقاله از دیجی سرویس اردبیل تلاش کردیم تا شما کاربران عزیز را با انواع مشکلات متداول در آبگرمکن ایران شرق با زبان ساده آشنا کنیم. چنانچه آبگرمکن شما نیز با مشکلی مواجه شد که روند تولید آب گرم و همچنین گرمایش خانه را با اختلال مواجه کرد می توانید جهت تعمیر و سرویس دستگاه خود از کارشناسان دیجی سرویس اردبیل کمک بگیرید. تعمیرکاران دیجی سرویس اردبیل در اسرع وقت به محل مورد نظر شما اعزام شده و مشکل را به بهترین شکل ممکن برطرف می کنند.