تعمیر کولر گازی هایسنس (HISENSE)

آیا می دانستید که تعمیر کولر گازی هایسنس یک امر تخصصی است و به تجربه و مهارت بالا نیاز دارد و باید توسط افراد متخصص و حرفه ای صورت گیرد؟

تعمیر و نگهداری از این نوع سیستم های سرمایشی، توسط مراکز تخصصی چقدر می تواند در بازدهی و کارکرد دستگاه تاثیر بسزایی بگذارد و از نظر هزینه تعمیر مقرون به صرفه تر باشد. بنابراین؛ اگر عملکرد دستگاه شما دچار مشکل شده و به دنبال تعمیرکار کولر اسپلیت هایسنس هستید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

ضمناً اگر به تعمیر سایر مدل های کولر گازی و اسپلیت احتیاج دارید، می توانید به صفحه تعمیر کولر گازی مراجعه کنید.

کولرهای گازی هایسنس نیز گاهی خراب می شوند

این امر بدیهی است که استفاده از سیستم های سرمایشی مانند کولر گازی، بهترین راه برای راحتی و آسایش خیال در روزهای گرم تابستان است و این بدان معنا نیست که انواع کولر اسپلیت بدون مشکل می باشند و هیچ گاه خراب نمی شوند. این نوع از دستگاه های خنک کننده هم مانند سایر سیستم ها بنا به دلایل مختلف عملکردشان دچار مشکل می شود و از کار می افتند. در این مطلب قصد داریم به طور کامل و جامع درباره یکی از برندهای معروف این سیستم خنک کننده و نحوه عیب یابی و تعمیر کولر گازی هایسنس صحبت کنیم. امیدوارم که مطالب فوق مثمر ثمر واقع شوند و شما هم بتوانید به راحتی مشکلات دستگاه خود را برطرف سازید و مدتی با خیالی آسوده از آن به نحوه احسن استفاده کنید.

 آشنایی با برند معروف هایسنس

هایسنس یکی دیگر از برندهای معروف و قدرتمند کشور چین می باشد که در زمینه تولید انواع وسایل برقی، لوازم خانگی بزرگ و سیستم های سرمایشی مانند کولر گازی اسپلیت فعالیت دارد و امروزه به نوبه خود، خوش درخشیده است و به دلیل کیفیت بالای محصولاتش طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. کولر اسپلیت هایسنس هم در ایران بسیار معروف می باشد و افراد بسیاری از آن استقبال می کنند. این برند از دستگاه های خنک کننده، هر چقدر هم که کیفیت بالایی داشته باشند، طبیعی است که گاهی اوقات عملکردشان دچار مشکل شده یا قطعاتشان خراب شود. قصد داریم در قسمت بعدی از این مطلب، به خدمات ارائه شده در زمینه تعمیر و نگهداری کولر گازی هایسنس بپردازیم.

تعمیرات تخصصی کولر گازی هایسنس

همان طور که پیش تر گفته شد، تعمیر کولر گازی هایسنس به تخصص، مهارت بالا و به تعمیرکاری که تجربه بالایی در تعمیر و سرویس این نوع از کولر اسپلیت ها را داشته باشد، نیاز دارد. به دلیل پیچیدگی و تخصصی بودن سیستم داخلی، تعمیر و نگهداری آن را نمی توان به دست افراد آماتور و کم تجربه سپرد. افرادی زیادی هم هستند، که دوست دارند هر وسیله ای که در خانه خراب می شود را بدون پرداخت هیچ هزینه ای، خودشان مشکلات پیش آمده را رفع کنند. اما این باور کاملا اشتباه می باشد. ممکن است ما با نداشتن دانش و مهارت کافی دست به کاری بزنیم که در آخر جز پشیمانی چیز دیگری برای ما نمی ماند و ممکن است علاوه بر خسارت مالی، مشکلات و خرابی های بیشتری را برای دستگاه به وجود آوریم.

کلیه خدمات کولر گازی اسپلیت هایسنس شامل چه مواردی می شود؟

 • تعمیر کولر گازی هایسنس
 • سرویس و نگهداری اصولی
 • شارژ گاز کولر اسپلیت
 • پیدا کردن خرابی ها و رفع عیوب دستگاه
 • رفع نشتی دستگاه
 • جا به جایی سیستم
 • تعویض خازن، کمپرسور و کندانسور دستگاه خنک کننده
 • نصب و راه اندازی کولر اسپلیت Hisense

عیب یابی کولر گازی هایسنس : چگونه عیوب و مشکلات کولر اسپلیت خود را رفع کنیم؟

عیب یابی یکی از سخت ترین و در عین حال مهم ترین مراحل تعمیر کولر گازی هایسنس می باشد، که باید توسط متخصصین و تعمیرکاران حرفه ای که تجربه و مهارت بالایی در این زمینه دارند، سپرده شود، تا عیب یابی به صورت اصولی و درست به انجام برسد. در این مرحله تعمیرکار با به کارگیری تجربه و روش های کارآمد، شروع به یافتن عیوب و مشکلات دستگاه کرده و با استفاده از ابزار خاص شروع به تعمیر و برطرف سازی مشکلات سیستم سرمایشی می کند.

سرویسکاران در مجموعه ما، به دلیل مواجه شدن هر روزه با خرابی ها و مشکلات کولر اسپلیت هایسنس، تجربه و مهارت بالایی را در این زمینه و تعمیر این نوع از سیستم های خنک کننده کسب کرده اند.

بنابراین؛ در صورت بروز هرگونه مشکلی می توانید با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید و با خیالی آسوده تعمیر و سرویس انواع کولر گازی هایسنس خود را به ما بسپارید.

مشکلات رایج و مرسوم کولر گازی اسپلیت (Hisense)

 

عیوب دستگاه علل بروز خطا رفع عیوب
۱٫ کمپرسور کولر اسپلیت روشن نمی شود. ۱٫ عدم کارکرد صحیح مدار فرمان ۲٫ کم شدن میزان گاز مبرد ۳٫ خراب شدن یا سوختن کمپرسور ۴٫ کثیف بودن کنتاکت های کنترل ها ۱٫ بررسی و بازدید سیستم فرمان و یافتن مشکل ۲٫ شارژ گاز ۳٫ کمپرسور را تست کرده و اگر سوخته بود آن را تعویض کنید. (نیاز به تعمیرکار حرفه ای) ۴٫ تمیز کردن کنتاکت ها
۲٫ سیستم به طور مداوم کار می کند، اما سرمای مطلوبی ندارد. ۱٫ کم بودن مقدار گاز در سیستم  ۲٫ خراب بودن برد دستگاه ۳٫ گرفتکی مسیر لوله ها مسی ۴٫ کثیف بودن کندانسور یا فیلترها ۵٫ سوختن خازن دستگاه ۱٫ شارژ گاز ۲٫ تعمیر یا تعویض برد دستگاه ۳٫ شست و شوی لوله ها ۴٫ سرویس و شستن کندانسور و فیلترها ( تعویض فیلتر) ۵٫ خازن دستگاه بررسی و در صورت لزوم تعویض شود. (نیاز به تعمیرکار متخصص)
۳٫  نشتی داشتن دستگاه ۱٫ اجرای نادرست لوله کشی درین ۲٫ شل بودن اتصالات لوله ها ۳٫ سینی درین و صافی آن کثیف است. ۴٫ گرفتکی لوله های درین شیب درست و مناسب لوله درین باید بین ۸ الی ۱۲ سانتی متر باشد. ۲٫ سفت کردن اتصالات  ۳٫ صافی را بیرون آورده و تمیز کنید. / سینی درین را هم با فشار آب بشویید. ۴٫ مسیر لوله های درین را باز کرده و بشویید.
۴٫ هنگام روشن کردن کولر گازی، فیوز برق می پرد. ۱٫ اتصالی داشتن سیم های برق ۲٫ کوتاه بودن اتصالات خازن ۳٫ خراب بودن فن یا موتور پروانه ها ۴٫ سیم کشی نادرست و غیر اصولی ۱٫ بررسی کردن مسیرهای سیم برق ۲٫ تست خازن و در صورت نیاز تعویض گردد. ۳٫ فن یا موتور پروانه را چک کنید و اگر خراب بود، تعویض شود. ۴٫ اگر سیم کشی کولر جا به جا انجام شده است، برای درست کردن آن از یک سرویسکار کمک بگیرید.
۵٫ یونیت خارجی دستگاه، هنگام کار کردن صدا می دهد. ۱٫ محل نصب دستگاه به درستی تنظیم نشده است.
۲٫ برخورد کردن کندانسور وکف سینی درین ۳٫ خراب بودن ضربه گیر کمپرسور ۴٫ کم بودن میزان گاز دستگاه
۱٫ محل قرارگیری دستگاه را به درستی تنظیم کنید. ۲٫ محل قرارگرفتن کمپرسور را مجدد تنظیم کنید. ۳٫ تعویض ضربه گیر ۴٫ شارژ گاز
۶٫ یخ بستن تمام مسیر لوله های اواپراتور ۱٫ خراب بودن برد الکتریکی دستگاه ۲٫ کم بودن گاز کولر اسپلیت ۳٫ کثیف بودن اواپراتور یا فیلترها ۴٫ منحرف شدن ترمیستور یا سنسور دمایی از محل خود ۵٫ از کار افتادن یا کاهش دور فن ۱٫ برد دستگاه تعویض شود. ۲٫ شارژ گاز مبرد ۳٫ شست و شوی اواپراتور و فیلترها ۴٫ سنسور دمایی را بررسی کنید و در صورت سالم بودن، محل قرارگیری آن را به درستی تنظیم کنید. ۵٫ تنظیم دمای ترموستات
۷٫ نمایش کدخطا روی صفحه نمایشگر ۱٫ دیدن ارور کد و چشمک زدن چراغ های کوچک دستگاه با مشاهده این دو مورد، وجود عیب در دستگاه را خبر می دهد. به دفترچه راهنما آن مراجعه کرده و بر حسب آن مشکل را یافته و بر طرف سازید. ( کمک از تعمیرکاران مجرب)
۸٫  کولر اسپلیت به صورت دستی روشن شده و کار می کند اما با ریموت کنترل کار نمی کند. ۱٫ خراب بودن برد اینورتر دستگاه ۲٫ تموم شدن باطری ریموت ۳٫ ریموت کنترل خراب شده است. ۱٫ برد دستگاه را تعمیر یا تعویض کنید. ۲٫ تعویض باطری ۳٫ خرید ریموت کنترل جدید

 

ضمناً اگر با مشکل خنک نبودن باد کولر گازی هایسنس مواجه هستید ممکن است این ویدئو تعمیر اسپلیت هایسنس در یوتیوب برای شما مناسب باشد.

سرویس کولر گازی هایسنس شامل چه مراحلی می شود؟

هر سیستمی بعد از خریداری، برای افزایش بهره وری و طول عمر دستگاه نیاز به سرویس و نگهداری درست دارد. هنوز هم هستند افرادی که انجام این کار را بیهوده و خرج های اضافی می دانند، اما سخت در اشتباه هستند و لازم است بدانید که با سرویس های دوره ای اسپلیت Hisense، از خرابی های احتمالی دستگاه و هزینه های سنگین تعمیر کولر گازی هایسنس جلوگیری می کنید و می توانید با آسودگی خیال و بدون هیچ نگرانی، از اینکه یکدفعه دستگاه شما در ظل تابستان خراب شود، از آن استفاده نمایید.

چند وقت یکبار باید به سرویس کولر گازی هایسنس خود بپردازیم؟

یکی از سوالاتی که اکثر کاربران می پرسند، این است که ما چند وقت یکبار باید دستگاه خود را سرویس کنیم؟ در واقع، تعداد دفعات و زمان سرویس هر دستگاهی نسبت به محل قرارگیری و نصب آن متفاوت هستند. به طور مثال، یک سیستمی در جایی قرار می گیرد، که یونیت داخلی آن بیشتر در معرض گرد و غبار و کثیفی است، در این جور مواقع جایز است که دو مرتبه به سرویس کولر گازی خود بپردازید. اما دستگاهی دیگر در جایی نصب شده است که کم تر در معرض گرد و خاک و آلودگی قرار دارد، برای این مورد سالی یک مرتبه سرویس کفایت می کند. یونیت خارجی کولر هم باید قبل از آغاز فصل سرویس شود.

اما در کل، توصیه کارشناسان همیشه این بوده است که به صورت ماهانه به سرویس کولر اسپلیت خود بپردازیم.

سرویس اسپلیت هایسنس شامل چه مواردی می شود؟

 1. بررسی و سرویس پنل داخلی کولر گازی هایسنس
 2. تمیز کردن و شست و شوی اواپراتور و فیلترها
 3. شارژ گاز مبرد
 4. بررسی سنسور ترمیستور و سایر سنسورها
 5. بررسی سیم های برق
 6. سرویس کویل کولر گازی یا فین ها
 7. سرویس پنل خارجی کولر اسپلیت (کندانسور)
 8.  شست و شوی کندانسور
 9. بررسی لوله درین
 10. برطرف کردن نشتی آب یا نشتی گاز مبرد
 11. بررسی عملکرد دستگاه و اطمینان از درستی آن
 12. برطرف کردن لرزش و صدای ناهنجار سیستم

شارژ گاز کولرهای گازی هایسنس Hisense

بیشتر سیستم های تهویه من جمله کولرهای گازی برای خنک کردن محیط و تهویه هوای مطلوب از گازهای فریونی استفاده می کنند. تمام شدن یا کمبود مبرد یا همان گاز در سیستم بسیار خطرناک بوده و باعث کاهش بازدهی اسپلیت شده و سیکل سرمایشی دستگاه را دچار مشکلات جدی می کند.

حالا با خواندن این قسمت از مطللب این سوال در ذهنتان نقش می بندد که از کجا متوجه تمام شدن یا کم شدن گاز سیستم سرمایشی خود شویم. زمانی که کولر گازی هایسنس با مشکلات این چنینی رو به رو می شود از خود یکسری علائم نشان می دهد. یکی از شایع ترین علائم تمام شدن گاز مبرد این است که همچون گذشته محیط را خنک نمی کند و باد گرم می دهد. در این جور مواقع ابتدا باید مشکل پیش آمده را بررسی کنید و ببینید بر اثر نشتی گاز مبرد است یا دلیل دیگه ای دارد و در مرحله بعد مشکل را برطرف ساخته و به شارژ مجدد گاز بپردازید.

در صورتی که به هر گونه خدمات تعمیر کولر گازی هایسنس، شارژ گاز، عیب یابی، سرویس و نگهداری از سیستم های تهویه نیاز داشتید می توانید با مجموعه تماس بگیرید و یا به صورت اینترتنی فرم سفارش را تکمیل کرده و در خواست خود را برای اعزام تعمیرکار کولر گازی ثبت نمایید.

روش های شارژ گاز کولر گازی کدامند؟

تکنسین های حرفه ای معمولا به روش وزنی و با استفاده از ترازو به شارژ گاز می پردازند. با این حال قصد داریم در این قسمت تمامی روش های شارژ گاز کولر گازی هایسنس به شما کاربران عزیز معرفی کنیم، این روش ها شامل موارد زیر می باشد:

 • شارژ گاز به وسیله گیج مانوفیلد و جدول دمایی
 • شارژ گاز به روش وزنی با ترازو
 • شارژ گاز به روش آمپری

در چند حالت می توانیم به شارژ گاز کولر اسپلیت Hisense خود بپردازیم؟

در کل؛ در ۳ حالت ممکن می شود به شارژ گاز مبرد سیستم تهویه خود پرداخت و در این سه حالت ذکر شده در پایین دستگاه شما به شارژ گاز نیاز دارد.

 • حالت اول زمانی است که گاز سیستم به طور کامل تمام شده و به شارژ گاز کامل نیاز دارد.
 • حالت دوم زمانی است که سیستم جدید بوده و تازه نصب شده است و برای راه اندازی به گاز مبرد نیاز دارد.
 • حالت سوم هم زمانی است که میزان گاز موجود در سیستم رو به اتمام است و به شارژ گاز تکمیلی نیاز دارد.

آشنایی با ارور کدهای کولر گازی هایسنس

کد خطا مفهوم ارور کد
۰ سیستم هیچ مشکلی ندارد.
۱ سنسور دمای کویل یونیت خارجی مشکل دارد.
۲ سنسور دمای کمپرسوور مشکل دارد.
۳ خرابی ترنسفورماتور ولتاژ
۴ خراببی ترنسفورماتور جریان
۵ حفاظت ماژول IPM
۶ کنترل ولتاژ بالا و پایین
۷ مشکل ارتباط
۸ کنترل جریان بیش از حد
۹ کنترل جریان بیشینه
۱۰ مشکل ارتباطی بین یونیت درایور با یوینت داخلی
۱۱ مشکل در EEPPROM بیرونی
۱۳ بالا بودن دمای خروجی کمپرسور
۱۴ مشکل در سنسور دمای محیط یونیت بیرونی
۱۵ کنترل دمای هاوسنیگ کمپرسور
۱۶ کنترل ضد یخ یا اورلود
۱۸ کمپرسور DC برای شروع کار با مشکل مواجه شد
۱۹ کمپرسور DC خارج از مرحله است
۳۳ سنسور دمای اتاق خراب است
۳۴ سنسور دمای کویل یونیت داخلی ایراد دارد
۳۵ مشکل ارتباط بین ریموت کنترلی سیمی و یوونیت خارجی
۳۶ مشکل ارتباط ببیم یوینت داخلی و خارجی
۳۷ بالا بودن میزان آب در پمپ
۳۸ مشکل EEPROM یونیت داخلی
۳۹ ایراد در موتور فن یوینت داخلی
۴۰ آلارم محافظ شبکه
۴۱ تشخیص مشکل توسط Zero-crossing
ER ارتباط بین برد کنترل اصلی و برد صفحه نمایش
F0 مشکل در EEPROM ریموت کنترل سیمی
F1 مشکل در سنسور دمای ریموت کنترل سیمی
F2 ایراد در ریموت کنترل
F3 مشکل در سنسور رطوبت ریموت کنترل
FE مشکل ارتباطی بین برد کنترل اصلی و ریموت کنترل سیمی
ER خطای ارتباطی بین برد کنترل اصلی و برد صفحه نمایش

 

هزینه تعمیر و نگهداری انواع کولر گازی هایسنس چگونه تعیین می شود؟

هزینه تعمیر کولر گازی هایسنس، بعد از در نظر گرفتن کیفیت و درستی کار، جزء یکی از مشغله های ذهنی بسیاری از مردم می باشد. بدون بررسی و بازدید کارشناس از پروژه، نمی توان قیمت دقیقی را مشخص کرد. یکسری عوامل از جمله، تعداد دستگاه، نوع و مدل کولر اسپلیت، نوع خرابی و سختی کار، مدت زمان، نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه، میزان تخصص و مهارت تعمیرکار، دستمزد سرویسکار و …، همگی بر روی قیمت نهایی تعمیر و نگهداری از کولر اسپلیت Hisense بی تاثیر نیستند. در مجموعه ما تعیین هزینه توسط کارشناسان و با توجه به پارامترها و تعرفه های قانونی تعیین می شود.

تعمیرات کولرهای گازی hisense در محل به چه معناست؟

یکی از خدمات ویژه مجموعه ما برای کاربران عزیز، ارائه خدمات در محل زندگی یا محل کار می باشد. یکی از مهم ترین درخواست های بیشتر افراد تعمیر انواع کولرهای گازی هایسنس در محل است، به همین خاطر ما، با ارج نهادن نظرات و جلوگیری از بروز یکسری مسائل مانند آسیب دیدن سیستم، کاهش هزینه های حمل و نقل، اطمینان شما از درستی کار نیروهای فنی ما و … تمامی خدمات خود را در محل مورد نظر انجام می دهیم. سایر شاخصه ها در ارائه خدمات تعمیر و سرویس در محل به شرح زیر می باشد:

 • مشاهده فرآیند سرویس و تعمیر دستگاه
 • اطمینان از اصولی و درستی سرویسکار
 • اطمینان از کیفیت قطعات استفاده شده
 • مدیریت زمان تعمیر و سرویس توسط مشتریان عزیز
 • کاهش هزینه های حمل و نقل
 • جلوگیری از آسیب دیدن بیشتر دستگاه

منظور از تعمیرات کولر گازی هایسنس با ضمانت و بهترین قیمت چیست؟

مجموعه ما یکی از مراکز تخصصی و معتبر، که دارای تیم حرفه ای و مجرب است که تمامی آنها از تجربه و مهارت بالایی در زمینه تعمیر کولر گازی هایسنس برخوردار می باشند، که بعد از اتمام فرآیند تعمیر و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی، یک کارت گارانتی و ضمانت نامه ۹۰ روزه به شما عزیزان ارائه می دهد. سایر خدمات و مزایا این مجموعه عبارتند از :

 • ارائه ضمانت نامه و کارت گارانتی
 • ارائه خدمات به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته، حتی در ایام تعطیل
 • خدمت رسانی در محل مورد نظر
 • ارائه خدمات در تمام مناطق استان اردبیل
 • امکان مشاوره با کارشناسان جهت اطلاع یابی از هزینه تعمیر و سرویس سیستم
 • استفاده از قطعات یدکی و با کیفیت
 • دریافت فاکتور هزینه ها

اگر به دنبال یک تعمیرکار مطمئن hisense به منظور تعمیر کولر گازی هایسنس خود هستید، می توانید این کار را به دیجی سرویس اردبیل  بسپارید.