تعمیر پمپ اب در اردبیل

تعمیر پمپ آب علاوه بر اینکه یک حرفه کاملاً تخصصی است، از حساسیت بالایی هم برخوردار است و باید بدانیم که هر کسی قادر به تعمیر پمپ آب نیست. اینکه بدانیم مشکلات رایج یک پمپ آب چیست و چه عواملی باعث بروز این اتفاقات می‌شود و در آخر چگونگی تعمیر پمپ آب، شامل نکاتی و تکنیک هایی است که فقط یک سرویس­کار تأسیساتی آشنا به این مسائل می‌تواند به خوبی از عهده آن‌ها بر­بیاید. قبل از اینکه به بررسی نگهداری، سرویس و تعمیر پمپ آب بپردازیم، اول از همه باید بدانیم که پمپ آب چیست و چه انواعی دارد و سپس مسائل مربوط به نگهداری و سرویس آن را بیان خواهیم کرد. در شرکت دی جی سرویس اردبیل ما با تجربه طولانی در تعمیرات پمپ آب، استفاده از نیروهای مجرب و ماهر، به عیب یابی و تعمیر پمپ آب می پردازیم.

برای درخواست تعمیر و آگاهی از هزینه تعمیر پمپ آب با کارشناسان ما دردیجی سرویس اردبیل تماس بگیرید.

تماس مستقیم با کارشناس

سرویس پمپ آب

استفاده از پمپ‌های آب در ساختمان‌ها، سرویس پمپ آب برای بهتر کار کردن و افزایش طول عمر پمپ نیاز می‌شود. برای جلوگیری از نیاز به تعمیر تخصصی پمپ آب شما می‌بایستی سرویس پمپ آب خود را دقیقا در زمان مناسبی انجام دهید. سرویس پمپ آب می‌تواند فقط تنظیم باد منبع تحت فشار باشد و یا تعویض پروانه پمپ آب خانگی. اکثر افراد برای سرویس پمپ آب از نیروی متخصص درخواست کار می‌کنند با این حال افرادی نیز خودشان دست به کار شده و سرویس پمپ آب ساختمان خودشان را انجام می‌دهند.

افرادی که سرویس پمپ آب را در “ادیجی سرویس اردبیل” درخواست می‌دهند خواستار خدمات زیر بوده‌اند:

تعمیر تخصصی پمپ آب

اجرای پمپ آب خانگی

تعویض پروانه پمپ آب خانگی

منبع تحت فشار

یکی از مواردی که باید هنگام سرویس پمپ آب به آن توجه کرد فشار داخل منبع تحت فشار است. فشار داخل این منبع باعث می‌شود که شیر کنترل پمپ آب در زمان مناسب و در فشار مناسب روشن شود و از کار کرد بی خود پمپ آب جلوگیری می‌کند. اگر پمپ آب شما بدون وقفه کار می‌کند و یا فشار آب داخل لوله های شما کم و زیاد می‌شود میتواند مشکل از منبع تحت فشار پکیج باشد.

خرابی واشرها، وجود نشتی، و یا کم شدن هوای داخل منبع تحت فشار همگی می‌توانند در عملکرد پمپ آب خانگی شما تاثیر گذار باشند.

پمپ آب خانگی و فشار آب

پمپ آب خانگی یا همان پمپ آب، دستگاهی است که در مصارف عادی و عموما خانگی برای تقویت فشار آب استفاده می شود. امروزه پمپ های متنوعی جهت افزایش فشار آب مصرفی ساکنین مورد استفاده قرار می گیرند.

در انتخاب پمپ مناسب برای منزل خود بایستی ملاک های مختلفی نظیر تعداد شیرها، متراژ واحد، میزان مصرف و همچنین تعداد طبقات را مد نظر قرار داد.

پمپ آب چیست؟

پمپ آب وسیله‌ای است که نیروی الکتریسیته را به مکانیکی تبدیل می‌کند و با استفاده از انرژی مکانیکی انواع مایعات را انتقال می‌دهد. بیشترین کاربرد پمپ آب برای افزایش فشار آب در جهت انتقال آن در ساختمان‌های مسکونی و انواع تأسیسات به ارتفاع‌های بالاتر یا پایین یا در جهت خطی مانند زمین‌های کشاورزی است. به عبارتی دیگر پمپ آب وسیله‌ای است که وظیفه آن، انتقال و جابجایی مایعات و آبرسانی در بخش‌های مختلف ساختمانی و تأسیساتی است.

از این رو با توجه به حساسیت وظیفه این وسیله، سرویس و تعمیر پمپ آب اهمیت ویژه‌ای در آبرسانی دارد و خرابی یک ساعته آن می‌تواند خسارت جبران ناپذیری را به تأسیسات و نیروگاه‌های بزرگ وارد نماید.

انواع پمپ آب

پمپ‌ها انواع مختلفی دارند که ویژگی‌ها و ساختار هرکدام بسته به اینکه در کجا مورد استفاده قرار بگیرند، متفاوت است. نکته خیلی مهم این است که هر کدام از این دسته‌ها، تکنیک‌های مربوط به تعمیر پمپ آب خود را دارند؛ برای مثال سرویس پمپ آب خانگی با نوعی که در تأسیسات به کار گرفته می‌شود، کاملاً متفاوت است و نیاز به متخصص مخصوص به خود را دارند. حال انواع پمپ‌ها شامل موارد زیر می باشد:

پمپ آب خانگی

پمپ آب صنعتی

پمپ آب لجن کش

پمپ آب تأسیساتی

بوستر پمپ

پمپ آب کفش کش

پمپ آب آبپاش

پمپ سانتریفیوژ

پمپ بشقابی

پمپ آب با مخزن اتوماتیکی و انبساطی

بعضی از آن‌ها هم به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. برای مثال در انتخاب نصب یا تعمیر پمپ آب خانگی، سرویس‌کار بعد از بررسی ساختمان، مورد مناسب را تعیین یا بر اساس آن دستگاه‌های لازم برای سرویس همراه خود می‌آورد. در انتخاب و خرید پمپ آب خانگی باید به تعداد طبقات، واحدها و غیره دقت کرد:

پمپ آب خانگی نیم اسب برای ساختمان‌های تک طبقه

پمپ آب خانگی یک اسب بخار بشقابی برای ساختمان‌های سه طبقه و شش واحدی

پمپ آب خانگی جتی اسب بخار برای ساختمان‌های ۴ طبقه

پمپ آب خانگی یک اسب بخار دو پروانه برای ساختمان‌های ۴ طبقه با متراژ بالا

پمپ آب خانگی یک و نیم اسب بخار با دو پروانه برای ساختمان‌های ۱۰ طبقه

پمپ آب خانگی دو اسب بخار

حال که تعریف و انواع پمپ‌های آب را شناختیم، به سراغ تکنیک‌ها ونکات کلی سرویس و تعمیر پمپ آب می‌رویم. همانطور که در بالا گفتیم، هر پمپ ساختار خاص مخصوص به خود را دارد که سرویس‌کارها بر اساس کاربرد آن‌ها اقدام به نصب و سرویس آن می‌کنند. در دیجی سرویس اردبیل ما خدمات دیگر از جمله تعمیرلوازم خانگی  در اسرع وقت انجام می دهیم.