تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3315if

 

 علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان فن دار b3315if

علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان فن دار b3315if ، خاموش شدن آبگرمکن خصوصا در فصل زمستان مشکل عدم دسترسی به آب گرم را به دنبال دارد، از این رو دانستن علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری در روزهای سرد سال، از اهمیت بالایی برخوردار است. آشنایی با عوامل به وجود آورنده علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری در برند بهترین آبگرمکن دیواری و مدل‌های مختلف به افراد در رفع این ایراد رایج و مشکل ساز کمک می‌کند. حتی در روند عملکرد بهترین آبگرمکن دیواری نیز ممکن است مشکلاتی مثل خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان فن دار b3315if و یا روشن نشدن صحیح پیش آید.

 

علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری چیست؟

یکی از دلایل خاموش شدن آبگرمکن های دیواری می‌تواند مربوط به خاموش شدن شمعک آبگرمکن باشد . شمعک قیمت آبگرمکن دیواری یکی از قطعاتی است که در اثر عدم سرویس به موقع آبگرمکن می تواند دچار خرابی شود. در صورتی که شما کار سرویس به موقع آبگرمکن را به موقع انجام ندهید یکی از قطعاتی که دچار مشکل خواهد شد. قطعا شمعک آبگرمکن میباشد، که این موضوع ناشی از خرابی ترموکوبل و شیر مغناطیسی است. گاهی اوقات شما ممکن است متوجه شوید که بعد از بستن شیر آب گرم مشعل به سرعت خاموش نمی‌شود. که در این مواقع حتماً مشکلی در لوله دیافراگم و یا شیپوره و شیر احتراق آهسته و اورینگ سوپاپ رخ داده است.

 

تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3315if

دلایل مختلفی باعث بروز مشکل در آبگرمکن دیواری بوتان b3215i می‌شوند. این دلایل باعث اختلال در عملکرد آبگرمکن شده و اجازه کار کردن به صورت صحیح را به آبگرمکن نمی‌دهند. در این حالت دستگاه نیاز به تعمیر دارد و بهترین کار کمک گرفتن از یک متخصص تعمیر آبگرمکن بوتان است. جهت تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3215if، ابتدا باید آن را عیب یابی کنید. از جمله دلایل خرابی این آبگرمکن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بروز اختلال در رگولاتور آب
 • خرابی سیم میکروسوئیچ
 • پرشر دود مسدود است
 • خرابی میکروسوئیچ
 • خرابی برد اصلی دستگاه
 • خرابی کلید حرارتی یا قطع بودن سیم
 • بروز اختلال در فن
 • و …

جهت تعمیر کردن آبگرمکن بوتان خود می‌توانید از تعمیرکاران حرفه‌ای در دیجی سرویس اردبیل کمک بگیرید.

 

 

 

علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان فن دار b3315if

دلایل مختلفی می‌تواند علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان b3215if باشند که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

خرابی ترموکوپل:

یکی از قطعات مهم آبگرمکن دیواری بوتان ترموکوپل است. که در صورت خرابی می‌تواند علت اصلی خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان فن دار b3315if باشد؛ جهت برطرف کردن مشکل آبگرمکن در این حالت بهتر است آن را تعویض کنید.

 

کوتاهی یا خرابی شمعک:

علت بروز این مشکل در شمعک عدم سرویس به موقع آبگرمکن است، جهت جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است، هر چند وقت یکبار اقدام به سرویس پکیج دیواری  کنید.

 

خرابی واشر دیافراگم:

در برخی موارد خرابی واشر دیافراگم باعث خاموش شدن آبگرمکن دیواری می‌شود؛ علت بروز این مشکل افت فشار بار درون دستگاه است. در این حالت شمع دستگاه نمی‌تواند روشن شود. جهت برطرف کردن این مشکل باید واشر دیافراگم را تعویض کنید.

 

کم بودن فشار آب درون لوله‌ها:

زمانی که فشار آب درون لوله‌ها کم باشد، دستگاه روشن نمی‌شود؛ در صورتی‌که به صورت ناگهانی فشار آب کم شود، دستگاه خاموش می‌شود.

 

مسدود بودن مسیر دودکش:

در صورتی که آبگرمکن به صورت ناگهانی خاموش شد، مشکل آن می‌تواند مسدود بودن و یا غیر استاندارد بودن دودکش باشد. جهت رفع این مشکل بهتر است از متخصصین عیب یابی و تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان کمک بگیرید.

 

 

رسوب گرفتن لوله‌ها و الکترود:

یکی از موارد مورد اهمیت در سرویس پکیج بوتان، رسوب زدایی آن است. در صورتی‌که رسوب زدایی به صورت صحیح و زمان مناسب انجام نشود، بدون شک باعث خاموش شدن آبگرمکن خواهد شد.

 

روشن کردن آبگرمکن دیواری بوتان b3215i

جهت روشن کردن آبگرمکن دیواری بوتان b3215i پس از نصب، باید ابتدا دستگاه را هواگیری کنید و سپس اقدام به روشن کردن آن کنید. جهت هواگیری آبگرمکن ابتدا باید شیر ورودی و خروجی آب به آبگرمکن را باز کنید. سپس آبگرم شیر را باز کنید و اجازه دهید دستگاه به صورت کامل هواگیری شود. اگر قصد دارید سریع تر هواگیری انجام شود، همه شیرهای آب گرم موجود در ساختمان را باز کنید.

در مرحله بعد گاز ورودی به دستگاه را باز کنید. سپس دسته رگلاتور را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا در مقابل علامت شمعک قرار گیرد. آن را نگه داشته و شستی فندک را جهت جرقه زدن فشار دهید، پس از مشتعل شدن شمعک حدود ۲۰ ثانیه آن را نگه دارید.

 1. اکنون می‎‌توانید دسته رگولاتور را خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید تا شعله آبگرمکن پس از باز کردن آبگرم تشکیل شود.
 2. در صورتی‌که نیاز به آبگرم با دمای بالاتر داشتید، می‌توانید به کمک رگولاتور دمای آن را افزایش دهید.
 3. در حین نصب آبگرمکن دودکش را به کمک نور موبایل، نور شمع و … بررسی کنید و از باز بودن مسیر آن مطمئن شوید.
 4. جهت جلوگیری از بروز هر گونه مشکل در آبگرمکن بوتان، می‌توانید آن را هر شش ماه الی یکسال سرویس کنید.

 

مراحل نصب آبگرمکن دیواری بوتان b3215i

 • در اولین مرحله پس از خارج کردن آبگرمکن از کارتن، باید به کمک یک پیچ گوشتی محفظه روی پکیج بوتانرا باز کنید.
 • در این مرحله باید به نصب سینی پشت آبگرمکن بپردازید.
 • جهت یافتن بهترین مکان برای نصب باید لبه پایین سینی نصب آبگرمکن حدود ۱۰۰ میلی متر بالاتر از لوله ورودی و خروجی آب سرد و گرم باشد.
 • سپس صفحه فلزی (سینی) را به کمک پیچ یا رول پلاک روی دیوار نصب ‌کنید.
 • اکنون آبگرمکن را روی آن قرار داده و به وسیله یک دستگاه تراز، از تراز بودن آبگرمکن مطمئن ‌شوید.
 • در مرحله بعد باید لوله‌های آب را وصل کنید.
 • لوله آب سرد که ورودی آب به آبگرمکن است، در قسمت پایین سمت راست و لوله آبگرم که خروجی آب گرمکن است، در قسمت پایین سمت چپ قرار دارد.
 • این ورودی و خروجی‌های آبگرمکن به کمک لوله‌های مسی، به لوله کشی روی دیوار متصل می‌شوند.
 • حال باید یک شیلنگ به قسمت ورودی گاز آبگرمکن وصل کرده و سر دیگر آن را به لوله گاز کشی ساختمان بزنید.
 • این مرحله مختص نصب دودکش آبگرمکن است، بهتر است از دودکش‌هایی با جنس گالوانیزه استفاده کنید.
 • جهت نصب دودکش آبگرمکن بهتر است لوله خروجی دود را به صورت کامل بررسی کنید و از مسدود نبودن مسیر آن مطمئن شوید.
  روی دهانه خروجی دود باید از کلاهک‌های H مانند استفاده کنید، چراکه دارای ایمنی بالا هستند.

 

 

اهمیت آشنایی با علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری

خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن با توجه با نوع کاربری این وسیله یک معضل و مشکل اساسی به شمار می‌آید. سرد شدن آب در هنگام حمام کردن، قطعی آب گرم در مواقع ضروری و مواردی از این قبیل افراد را در هنگام استفاده از این وسیله کلافه و خسته می‌کند. علاوه بر این، وقتی خاموش شدن شعله آبگرمکن به خاطر مشکل در دودکش و عدم خروج دی اکسید کربن باشد، مشکل حساس تر می شود. چرا که مسائل ایمنی و خطرات جانی مطرح است.