هزینه های مورد نیاز برای تعمیر و نگهداری یک سیستم تصفیه آب در طول یکسال چه میزان است؟

بعضی افراد نگران هزینه های نگهداری یک دستگاه تصفیه آب هستند و به همین دلیل از خرید آن منصرف می شوند. اما واقعیت بر خلاف این است و آن را به شما اثبات خواهیم کرد.

یک دستگاه آب تصفیه کن خانگی ، ناخالصی ها و رسوبات را در فیلترهای آب جذب می کند. بنابراین نیاز است که فیلترهای تصفیه آب در پایان عمر خود تعویض شوند. هزینه نگهداری یک دستگاه تصفیه آب کاملا وابسته به تعداد مراحل و دقت فیلتراسیوم می باشد. همچنین کیفیت فیلترهای آب استفاده شده و قدرت جذب آنها تعیین کننده است.

یک دستگاه تصفیه آب فیلتراسیون هزینه نگهداری بسیار پایینی دارد. به گونه ای که در یک آب تصفیه کن سه مرحله ، روزانه کمتر از ۴۰۰ تومان برای تهیه فیلترهای آن هزینه خواهد شد.

 

عمر مخزن دستگاه تصفیه آب چقدر است؟

مخزن تصفیه آب یکی از اجزاء مهم است که در کنار دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس قرار می گیرد. اغلب مردم تصور می کنند که مخزن ذخیره سازی عمر دائمی دارد و برای ده ها سال میتوان از مخزن استفاده نمود. آنها تصور میکنند تا زمانی که مخزن ذخیره سازی میتواند آب را در خود نگه دارد، قابل استفاده است. اما واقعیت چیز دیگری است. وظیفه مخزن، تنها ذخیره آب نیست، بلکه وظیفه آن ذخیره آب سالم بدون ایجاد تغییر در طعم، بو، مزه و کیفیت آن است. اگر مخزن تصفیه آب نتواند کیفیت و سلامت آب را حفظ کند، قابل استفاده نیست.

 

اگر مصرف آب کم باشد و فیلترهای دستگاه تصفیه آب را دیر عوض کنیم چه می شود؟

این مساله هم برای دستگاه تصفیه آب و هم برای مصرف کنندگان خطر افرین است. زمان تعویض فیلتر تصفیه آب با توجه به عوامل متعددی تعیین میشود که یکی از آنها میزان مصرف آب است. حتی اگر دستگاه آب تصفیه کن به اندازه معمول استفاده نشود (و حتی اگر اصلاً استفاده نشود) لازم است در زمان موعد، فیلترهای آب تعویض گردند.

دیر عوض کردن فیلتر تصفیه آب باعث رد شدن آلاینده ها و خرابی سایر فیلترها خواهد شد. همچنین فشار زیادی به پمپ تصفیه آب و قطعات برقی دستگاه وارد خواهد کرد و مخزن نیز به دلیل تشکیل لایه های رسوب، کیفیت خود را از دست میدهد. در مجموع دیر عوض کردن فیلترهای تصفیه آب باعث وارد شدن خسارات متعدد و افزایش هزینه های نگهداری دستگاه تصفیه آب خواهد شد. در مقاله هزینه سرویس و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی به عواملی که در تعیین قیمت تعمیر دستگاه تصفیه آب موثر هستند، پرداخته شده است. 

اما مهمتر این است که عدم تعویض به موقع فیلتر آب ، سبب میکروبی شدن دستگاه و انتشار آلودگی در کل دستگاه آب تصفیه کن می شود. بنابراین سلامتی مصرف کننده نیز به خطر افتاده و حتما باید دستگاه تصفیه آب ضدعفونی شود. 

برندها:

تعمیرات تصفیه اب اسمزمعکوس دراردبیل#تعمیرات تصفیه اب خانگی دراردبیل#تعمیرات تصفیه اب مینروا دراردبیل#تعمیرات انواع تصفیه اب دراردبیل#

تصفیه اب درتمام نقاط اردبیل وسرعین