هزینه نصب فرش چگونه تعیین می‌شود؟

هزینه نصب فرش با توجه به نوع خدمات درخواستی شما متفاوت است. برای مثال، هزینه هر یک از عملیات نصب فرش روی دیوار (فرش دیوارکوب)، نصب فرش راه پله، نصب گلیم روی دیوار، نصب تابلو فرش (مخصوصا نصب تابلو فرش سنگین به دیوار) و… متفاوت خواهد بود. لازم به ذکر است که هر یک از این عملیات ممکن است به تجهیزات خاصی نیاز داشته باشد. برای مثال، در طریقه نصب فرش راه پله گاهی باید از میله‌های برای نگه داشتن فرش استفاده کرد. مواردی از این دست نیز می‌توانند هزینه نصب فرش را افزایش دهند

اگر تمایل دارید قیمت انواع خدمات نصب فرش را به‌طور دقیق‌تر ارزیابی کنید، درخواست خود را در دیجی سرویس اردبیل ثبت کنید. شما می‌توانید بدون نهایی کردن سفارش، از هزینه نصب فرش به دیوار، نصب فرش راه پله و… که توسط متخصصان پیشنهاد می‌شود، مطلع شوید.

 

مزایای نصب فرش چیست؟

واقعیت امر این است که کارهایی مانند نصب فرش راه پله یا نصب فرش به دیوار به زدن چند میخ محکم خلاصه نمی‌شود. نصب تابلو فرش به دیوار را هم که کنار بگذاریم، نصب گلیم روی دیوار و طریقه نصب فرش راه پله مهارت و تجهیزات خاصی می‌طلبد. ترکیب مهارت و تجهیزات باکیفیت تضمین‌کننده جدا نشدن فرش از سطح و عدم تغییر حالت، در عین نرساندن آسیب به سطوح و البته فرش‌های زینتی شماست.

بررسی خدمات نصب فرش

همان‌طور که گفتیم، خدمات نصب فرش شامل گزینه‌های متفاوتی از جمله نصب گلیم روی دیوار، نصب تابلو فرش به دیوار و نصب فرش راه پله می شود. در ادامه، نگاه دقیق‌تری به برخی از محبوب‌ترین خدمات این حوزه خواهیم داشت.

نصب فرش روی دیوار

توجه داشته باشید که در نصب فرش روی دیوار، فرش دیوارکوب با تابلو فرش تفاوت دارد. هم فرش دیوارکوب و هم تابلو فرش، هر دو از گزینه‌های منحصر به فرد به منظور تزیین دیوار است. تفاوت اصلی فرش دیوارکوب با تابلو فرش، تنوع فرم و طرح آن است. فرش دیوارکوب، بر خلاف تابلو فرش فرم واحد مربعی و مستطیلی نداشته، و می‌تواند به فرم مربع، مستطیل، دایره و سایر اشکال هندسی نیز باشد. تنوع طرح‌های آن علاوه بر مدل‌های سنتی، طرح‌های انتزاعی را نیز در بر می‌گیرد. ابعاد مختلف و تفاوت ارتفاع تار و پود فرش دیوارکوب نیز نکته مهمیست.
مهمترین دغدغه افراد در نصب فرش روی دیوار، دوام و آسیب نرساندن به آنهاست. برای نصب فرش به دیوار راه‌های متفاوتی وجود دارد که بتوان بدون آسیب رساندن به فرش، از زیبایی آن بر روی دیوار لذت برد:

  • چسباندن: در این روش نصب فرش، متخصص چسب مخصوص را با عرض مناسب را به لبه‌های فرش یا گلیم وصل کرده، و قسمت دیگر چسب را به محل آویزان کردن فرش به دیوار وصل می‌کند.
  • استفاده از قلاب: روش دیگر نصب گلیم روی دیوار یا مدل دیوارکوب، استفاده از قلاب است.
  • قاب گرفتن: نصب گلیم روی دیوار از طریق قاب گرفتن آن نیز از روش‌های محبوب نصب فرش به دیوار است.
  • استفاده از چوب: با استفاده از یک تخته چوب و اتصال آن به بالای فرش نیز می‌توان نصب فرش به دیوار را انجام داد.

نصب فرش راه پله

نصب فرش راه پله یکی دیگر از خدمات این حوزه با متقاضیان بالاست. طریقه نصب فرش راه پله توسط متخصصان، شامل مراحل زیر می‌شود:

  • برای نصب فرش راه پله، متخصصان معمولا از بالای پله شروع می‌کنند. از بالای پله شروع کنید. آنها فرش را بالای پله قرار داده، به آرامی لول را باز کرد، و به سمت پایین ادامه می‌دهند.
  • در ادامه طریقه نصب فرش راه پله، آنها فرش شما را با نی-کیکر (وسیله‌ای برای پرس و نصب) محکم فشار می‌دهند تا فرش کاملا در جای خود اصطلاحا فیکس شود. استفاده از نی-کیکر در مناطقی که ممکن است نصب فرش دشوار باشد (مانند گوشه پله‌ها)، بسیار مهم است.
  • متخصص کار نصب فرش راه پله را پله به پله انجام می‌دهد. طریقه نصب فرش راه پله می‌تواند با استفاده از میله‌ها یا چسب مخصوص انجام شود.
  • در نهایت وقتی متخصص به انتهای پله رسید، فرش اضافی را برش می‌دهد. در طریقه نصب فرش راه پله به صورت حرفه‌ای، متخصص برای جلوگیری از آسیب در آینده، انتهای فرش را کور می‌کند تا در آینده ریش ریش نشود.